POWYBORCZY REKONESANS

Okręg wyborczy nr 22 obejmujący region krośnieński i przemyski otrzymał ogółem 11 miejsc w sejmie. 7 posłów wprowadziła w wyniku wyborów PIS, 2 Koalicja Obywatelska i po jednym Konfederacja oraz sojusz PSL-PL2050. Wyniki w okręgu nr 22 znajdziesz tutaj. Ponad 46 tysięcy osób głosowało w powiecie sanockim. Wyniki w naszym powiecie podobnie jak i u sąsiadów znacznie odbiegały od tych, jakie odnotowano w średniej krajowej. Komitet wyborczy PIS zdobył tu ponad 50% głosów. Wyniki powiatu sanockiego są pod tym linkiem. W gminie Zarszyn oddano łącznie 4390 głosów w 8 obwodowych komisjach wyborczych. Wyniki w naszej gminie były podobne do całego regionu z tym, że na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele komitetu PSL-PL2050 wyprzedzając PO. Najwyższą frekwencję odnotowano w Pastwiskach – 72,99%, a na drugim miejscu znalazły się Nowosielce z frekwencją 70,24%. Najniższa frekwencja odnotowana została w Odrzechowej, gdzie do głosowania poszło zaledwie 56,61% uprawnionych do głosowania. W pozostałych obwodach głosowania do urn poszło ponad 60% uprawnionych. Referendum w naszej gminie przy frekwencji ponad 50% można by uznać za wiążące w większości miejscowości poza Zarszynem z Posadą Zarszyńską, Bażanówką i Odrzechową. W przypadku relokacji migrantów w tych miejscowościach, większość mieszkańców będzie ich oczekiwać z otwartymi ramionami. Podobnie wyniki referendum w skali ogólnokrajowej wskazują jasno, które regiony są gotowe na przyjęcie nadmiaru gości, których nie mogą już pomieścić Niemicy i Włosi. Otwórz załącznik nr 4, aby uzyskać odpowiedź, które regiony w Polsce zlekceważyły referendalne pytania. Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że województwo podkarpackie, jako jedyne w Polsce przekroczyło w referendum próg 50%.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *