OBLICZA PANDEMII – SYMPOZJUM

“Od dwóch lat żyjemy w nowej nienormalnej rzeczywistości. Nie zdawalibyśmy sobie z tego sprawy, gdyby nie przekazy medialne. Zanim w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zalewani byliśmy informacjami o śmiertelnym zagrożeniu. Ogłoszono pandemię, kiedy jeszcze nie było podstaw, aby taką stwierdzić. Przygotowaniem do tego było decyzja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która zmieniła kryterium rozpoznania pandemii. (…) Od początku w Polsce, podając w wiadomościach dane dotyczące ilości zakażeń, posługiwano się liczbami bezwzględnymi, by wyglądało to bardziej dramatycznie. Strach miały budzić wówczas zgony w ilości kilku czy kilkunastu na dobę, podczas gdy w Polsce z innych przyczyn umierało do 1,2 tys. osób dziennie. Jaka jest więc skala porównawcza?

(We Włoszech – red.) Żeby udramatyzować sytuację, pokazywano wielokrotnie salę wypełnioną trumnami, mówiąc, że są to trumny z ciałami osób zmarłych na COVID-19. Kłamstwo ma krótkie nogi i wkrótce okazało się, że pokazywano zdjęcia trumien z ciałami imigrantów, którzy zginęli w katastrofie kutra u wybrzeży Lampedusy wiele lat wcześniej.”

Fragmenty wypowiedzi dr Zbigniewa Martyki na sympozjum “Oblicza pandemii” w Toruniu

Na temat funkcjonowania Rady Medycznej i roli “autorytetów” kierujących poczynaniami rządu można posłuchać wypowiedzi gości programu PH24TV.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *