KRÓLOWA JADWIGA – WIDOWISKO TEATRALNE

W najbliższą niedzielę 25 lutego o godzinie 17.00 na sali Domu Kultury w Długiem miejscowe amatorskie Koło Teatralne przedstawi sztukę poświęconą życiu św. Królowej Jadwigi. Święta Jadwiga jest patronką tamtejszej parafii, a sztuka ma przybliżyć tę postać mieszkańcom Długiego. Inscenizacja ma bogatą oprawę kostiumową i ciekawy scenariusz. Wstęp wolny.

5 komentarzy

  1. Sokrates i Ksantypa do syna: Synu ożeń się koniecznie. Jeśli trafisz na dobrą żonę to będziesz szczęśliwy, a jeśli na złą zostaniesz filozofem!

  2. Aforyzmy greckie i sentencje rzymskie: Homer 800-724 p.n.e. Sen i śmierć to bracia bliźniacy. 2 – Odwaga jest najszlachetniejszym darem bogów. 3 – Nadmierny wypoczynek zamienia się w nudę. 4– Myśli młodych bujają w powietrzu. 5 Wielki człowiek ma miękkie serce. Dicta latina 1-Od włosów po paznokcie-całość ciała ludzkiego, 2-Od Boga król, od króla prawo. 3 Na większą chwałę Boga- napis przed kościołem w Nowosielcach zniknął po remoncie w latach 70-dziesiątych . 4- Od morza do morza- dewiza w herbie Kanady.5- Od słów do rękoczynów. 6- Konieczność uwalnia od każdego prawa!!!!. 6- Z koni na osły -czyli z pieca na łeb lub z deszczu pod rynnę – degradacja kariery. 7- Odszedł,nie umarł.——Pozostała po nim pamięć – Abiit, non obiit 8- Kto obraża nieobecnego przyjaciela, to czarny charakter, tego strzeż się Rzymianinie.- Horacy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *