CZY PODSTAWÓWKA UZYSKA DRUGIE ŻYCIE?

W ramach działań ograniczających emisję dwutlenku węgla do atmosfery pojawiła się szansa na wykonanie prac termomodernizacyjnych na czterech budynkach szkolnych naszej gminy. Do przetargu trafiły projekty dla szkół w Nowosielcach, Pielni, Odrzechowej i Jaćmierzu. Budynek naszej szkoły ma szansę stać się jednym z lepiej docieplonych obiektów w gminie. Szkoła wzniesiona niemałym nakładem społecznym, tuż po programie 1000 szkół na tysiąclecie ma już blisko 50 lat. Zaproponowany zakres termomodernizacji z pewnością przyniesie widoczne oszczędności dla budżetu gminy, ograniczając nakłady na nośniki energetyczne. W zakresie prac znalazły się m. in.: 

• Ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem gr. 17 cm – powierzchnia 599,80 m2 
• Ocieplenie dachu wełną mineralną gr. 29 cm – powierzchnia 285,00 m2 
• Modernizacja lub wymiana stolarki okiennej – 49 szt./115,15 m2 
• Modernizacja instalacji wewnętrznych (c.o., c.w.u.), 
• Instalacje pomp ciepła
na podstawie informacji ze strony UG Zarszyn

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *