NAKAZ MILCZENIA

Główne wydania telewizyjnych programów informacyjnych w Polsce przemilczały dzisiejsze obchody XXI rocznicy powstania Radia Maryja.

Zarówno Telewizja Publiczna, jak i stacje komercyjne nie podały w swoich serwisach informacyjnych żadnych wiadomości o dzisiejszych uroczystościach w Toruniu.

W serwisach wspomniano m.in. o ewentualnych zmianach w rządzie czy o możliwościach odwiedzania Pałacu Prezydenckiego. Ponadto znalazły się informacje dotyczące występów polskich skoczków w tegorocznym Pucharze Świata oraz świątecznego przystrajania miast na świecie, a także Rajdu Barbórkowego, który odbył się w Warszawie.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy ogólnopolskie media przemilczają wydarzenia, w których uczestniczy Rodzina Radia Maryja. Przykładem może być listopadowa pielgrzymka do Ojca Świętego Benedykta XVI. Wówczas w głównym wydaniu „Wiadomości” w Telewizji Polskiej nie wspomniano o spotkaniu Rodziny Radia Maryja z Papieżem.

W Polskiej Agencji Prasowej informacje dotyczące dzisiejszych obchodów opublikowano dopiero o godz. 20.35. W ciągu dnia nie wspomniano o toruńskich uroczystościach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *