NOWY SOŁTYS WYBRANY

Na zebraniu wiejskim w dniu 10 marca mieszkańcy wybrali nowego sołtysa Nowosielec. Został nim Paweł Szelka, który otrzymał 101 głosów na 182 ważne głosy, spośród 183 uczestników zebrania, biorących udział w głosowaniu. Pozostali kandydaci uzyskali odpowiednio 54, 15 i 12 głosów. Nowy sołtys jest jednym z najmłodszych w historii naszej wsi. W kolejnym głosowaniu wybrano 8 członków rady sołeckiej, spośród 10 zgłoszonych kandydatów. Po 16 latach sprawowania urzędu przewodniczącego rady sołeckiej podziękowania otrzymał Jan Stokłosa. W krótkim podsumowaniu przedstawił on dorobek ostatniej kadencji. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz kierownicy referatów gospodarki komunalnej i inwestycji. Zebranie bardzo sprawnie poprowadził wybrany na przewodniczącego zebrania radny Grzegorz Michalski, uruchamiając w trakcie prac komisji skrutacyjnej dyskusję na tematy interesujące mieszkańców Nowosielec.

Nowemu sołtysowi i radzie sołeckiej życzymy owocnej kadencji oraz zrozumienia i współpracy ze strony mieszkańców.

3 komentarze

  1. Przypuszczam ,że młody nowy sołtys uruchomi stronę na, której będzie umieszczał sprawozdania z zebrań wiejskich oraz wszelkich działań prowadzonych na terenie naszej miejscowości! Ale zanim to nastąpi proszę o skład nowo wybranej rady sołeckiej!
    Tylu ludzi w jednym dniu ,wybrano do zarządzania wsią i parafia ,nie wszystkich zapamiętaliśmy więc proszę o podanie składu obu rad na tej stronie myślę,że przyda się nie tylko mnie. Zawsze będzie można podejrzeć w razie potrzeby.

  2. Dobrze, że postawiliśmy na młodość, Panie Sołtysie gratulacje i życzenia dobrego sprawowania urzędu.

  3. Bravo młodzież. Młody Panie Sołtysie pamiętaj, aby konsultować decyzje z ludźmi mądrymi, pozytywnie ustosunkowanymi do sąsiada, do współmieszkańca. Takim zależy, żeby coś tworzyć.
    Tacy ludzie są, ale trzeba też uważać na wiecznych hamulcowych, którzy nigdzie nie byli i wydaje im się, że wiedzą wszystko.
    Powodzenia

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *