NOWY SOŁTYS WYBRANY

Na zebraniu wiejskim w dniu 10 marca mieszkańcy wybrali nowego sołtysa Nowosielec. Został nim Paweł Szelka, który otrzymał 101 głosów na 182 ważne głosy, spośród 183 uczestników zebrania, biorących udział w głosowaniu. Pozostali kandydaci uzyskali odpowiednio 54, 15 i 12 głosów. Nowy sołtys jest jednym z najmłodszych w historii naszej wsi. W kolejnym głosowaniu wybrano 8 członków rady sołeckiej, spośród 10 zgłoszonych kandydatów. Po 16 latach sprawowania urzędu przewodniczącego rady sołeckiej podziękowania otrzymał Jan Stokłosa. W krótkim podsumowaniu przedstawił on dorobek ostatniej kadencji. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz kierownicy referatów gospodarki komunalnej i inwestycji. Zebranie bardzo sprawnie poprowadził wybrany na przewodniczącego zebrania radny Grzegorz Michalski, uruchamiając w trakcie prac komisji skrutacyjnej dyskusję na tematy interesujące mieszkańców Nowosielec.

Nowemu sołtysowi i radzie sołeckiej życzymy owocnej kadencji oraz zrozumienia i współpracy ze strony mieszkańców.

4 komentarze

 1. Przypuszczam ,że młody nowy sołtys uruchomi stronę na, której będzie umieszczał sprawozdania z zebrań wiejskich oraz wszelkich działań prowadzonych na terenie naszej miejscowości! Ale zanim to nastąpi proszę o skład nowo wybranej rady sołeckiej!
  Tylu ludzi w jednym dniu ,wybrano do zarządzania wsią i parafia ,nie wszystkich zapamiętaliśmy więc proszę o podanie składu obu rad na tej stronie myślę,że przyda się nie tylko mnie. Zawsze będzie można podejrzeć w razie potrzeby.

 2. Dobrze, że postawiliśmy na młodość, Panie Sołtysie gratulacje i życzenia dobrego sprawowania urzędu.

 3. Bravo młodzież. Młody Panie Sołtysie pamiętaj, aby konsultować decyzje z ludźmi mądrymi, pozytywnie ustosunkowanymi do sąsiada, do współmieszkańca. Takim zależy, żeby coś tworzyć.
  Tacy ludzie są, ale trzeba też uważać na wiecznych hamulcowych, którzy nigdzie nie byli i wydaje im się, że wiedzą wszystko.
  Powodzenia

 4. Sołtys- Szelka Paweł

  Skład Rady Sołeckiej:
  Adam Rysz
  Dariusz Siwik
  Agnieszka Drozd
  Albin Burczyk
  Damian Kozieradzki
  Mieczysław Węgrzyn
  Andrzej Małek
  Łukasz Maciejowski

  Myślę że pomogłem.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *