JAK PRZEŻYJESZ- MOŻESZ LICZYĆ NA ODSZKODOWANIE

Rzecznik Praw Pacjenta wznawia sprawy, w których wcześniej nie mógł przyznać odszkodowania ze środków Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Ma to związek z potwierdzeniem, że żylna choroba zakrzepowo-zatorowa stanowi działanie niepożądane szczepionki Vaxzevria, znanej pod wcześniejszą nazwą AstraZeneca. Osoby, które po szczepieniu trafiły z tego powodu do szpitala, a dotąd nie złożyły wniosku do RPP, mogą to nadal zrobić.

W poprzednich miesiącach podobne czynności zostały podjęte w związku z potwierdzeniem, że zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia stanowią działania niepożądane jednodawkowej szczepionki Jcovden (Janssen/Johnson & Johnson).

Osoby zaszczepione szczepionką Jcovden, które były hospitalizowane z powodu zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia, mogą złożyć wniosek o świadczenie do 4 lipca 2024 roku.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl

Kwoty wypłacanych odszkodowań są dużo mniejsze, aniżeli kosztowałyby oficjalne badania kliniczne. Ile osób pożegnało się z tym światem na wskutek przyjętych szczepionek, żadne statystki oficjalne na razie o tym nie mówią.