TAKI MAMY KLIMAT – ODŚNIEŻANIE DRÓG GMINNYCH

Wśród zadań własnych gmin jest między innymi właściwe zimowe utrzymanie dróg należących do gminy. Do odśnieżania i likwidacji skutków marznięcia nawierzchni typowane są drogi, które służą bezpośrednio mieszkańcom wsi, są drogami dojazdowymi i zapewniają komunikację. Z reguły osobami do bezpośredniego zlecania prac na drogach oraz odbierania ich jakości typowani są sołtysi z danej miejscowości. Do wykonywania prac na drogach wybiera się firmy, które wygrały przetarg organizowany przez Urząd Gminy. Czy zimowe utrzymanie dróg gminnych w Nowosielcach jest należyte? Głosy mogą być podzielone. Docierają do nas sygnały, że jedne odcinki są robione na tip top, a w innych miejscach pługa i piaskarki nie uświadczysz. Pewne wybrane rejony są pod specjalnym nadzorem, a na innych śnieg zalega, gdyż zgłoszenia o potrzebie odśnieżenia są ignorowane. Czy faktem jest, że jedna z osób zamieszkałych w naszej miejscowości usłyszała odpowiedź, że nie  ma potrzeby odśnieżać, gdyż za kilka dni będzie odwilż? Są w gminie sołectwa, gdzie nie ma problemów z odśnieżaniem, tam pług jedzie wyznaczonymi drogami i nikt nie narzeka. Tam, gdzie w imię oszczędności i pseudo gospodarności steruje się usługami ręcznie, znajdą się mieszkańcy, którym będzie przyświecać poczucie, że są mieszkańcami drugiej kategorii.

2 komentarze

  1. Kto w tym roku wygrał przetarg na odśnieżanie dróg w Nowosielcach?
    O odśnieżaniu drog w naszej miejscowości można książki pisać i kręcić ciekawe filmy! A gminni urzędnicy od lat mają swoich ulubionych odśnieżających, którzy mają swój patent na odśnieżanie!

    1. Nie chodzi o to kto wygrał przetarg, kto odśnieża, tylko kto wyznacza drogi do odśnieżania 🙂 w sąsiedniej miejscowości długie odśnieżane są wszystkie drogi po dwa razy, a u nas? Byle w koło domu kultury, zaguminki i tam gdzie ktoś „ważniejszy”, reszta niech sobie radzi łopatami choć tak samo płaca podatki…

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *