ZOSTAŁY ZGLISZCZA I POMORDOWANI

65 lat mija od tragicznej nocy palenia Nowosielec. Pogoda była równie mroźna. Niewielu spodziewało sie tej tragedii, chociaż można było ją przewidzieć. Służby bezpieczeństwa związane z komunistycznym reżimem przeczuwały taki bieg wydarzeń. Odebranie broni mieszkańcom naszej wsi dawało otwarte pole do bezkarnego ataku na bezbronnych ludzi. Napastnicy mieli informatorów pośród mieszkańców oraz w okolicznych wsiach. Starsze pokolenie powoli zabiera ze sobą te tajemnice do grobu. Nikt nie wyjaśniał tych wydarzeń, nie poszukiwał sprawców. Polityka ówczesnych komunistycznych władz zebrała krwawe żniwo w naszej wsi. 35 lat temu umiejscowiona w kościele tablica oraz coroczna msza na zakończenie roku w intencji pomordowanych przypominają o tym wydarzeniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *