CZY POWSTANIE ŻŁOBKA W NOWOSIELCACH NAPOTKAŁO NA TRUDNOŚCI?

We wrześniu 2018 roku Rada Gminy nadała statut samorządowemu żłobkowi tworzonemu w dawnym punkcie katechetycznym w Nowosielcach. Po dwóch miesiącach uchwała ta została uchylona. Prace na obiekcie adaptujące budynek na potrzeby tej placówki  są mocno zaawansowane, ale pojawiają się informacje, że dofinansowanie tego zadania napotkało na trudności i może zostać wstrzymane. Budynek ma już wymienioną stolarkę okienną i wykonane sporo prac wewnątrz. Z komina zniknęło też gniazdo bocianie, które miało być symbolem tego żłobka. Wokół tego zadania zaczęły się dziać jakieś dziwne rzeczy. Czy ma to związek z tym, co dzieje się w Urzędzie Gminy?

6 komentarzy

 1. Odpowiednie instytucje powinny sumiennie prześledzić pracę urzędników gminnych ,którzy za tak licha pracę mieli ciepłe posady i dobre wynagrodzenie!
  Mimo to nie zależało im na sumiennym wykonywaniu obowiązków!, a czas za ,który byli wynagradzani poświęcali wielu innym biznesom!
  Na dodatek sugeruje nam się do tej pory ,że szkoda ich bo byli bardzo dobrzy.

 2. od samego zakupu budynku przez Gminę krytykowałem mocno ten temat a na tym forum zostałem nawet zbesztany przez współmieszkańców. Sam żłobek jest jak najbardziej potrzebny, ale czy nie można było znaleźć w Nowosielcach innego miejsca tylko remontować starą niefunkcjonalną ruderę. Zastanówcie się gdzie tam zrobić parkingi jak działka mała a żłobek ma być na 26 dzieci – czyli w jednym czasie będzie tam około 30 samochodów razem z opiekunkami, nie będzie innego wyjścia trzeba będzie zostawić auto na parkingu przy kościele i przebiec z dzieckiem na dziko bo przejścia dla pieszych daleko. Czy nasi radni przemyśleli ten temat kupując tą działkę z przeznaczeniem na żłobek??????

 3. Nasi radni nigdy nie myśleli nad żadnym tematem dotyczącym naszej miejscowości! Już tacy są i nic nie zmienimy!
  Była okazja, ale nie skorzystaliśmy trzeba będzie pięć lat patrzeć na ich niemoc!

 4. Idąc tokiem rozumowania wszystkie żłobki i przedszkola w miastach i nie tylko należałoby przenieść na peryferia daleko od szosy. A przecież są przejścia dla pieszych, znaki zmniejszające prędkość do 40 km nie tylko w w gminach ,co nieco dziwne Rymanów czy Zarszyn, bo tam zamieszkiwali dawniej i ich życie jest cenniejsze niż, ale mniejsza o to! Żłobek jest faktem,ale trochę gorzej,bo nie ma bocianiego gniazda i kto dzieci przyniesie? I tym żarcikem chciałbym zakończyć, mając nadzieję,że placówka ruszy z kopyta a wioska i gmina będzie miała co roku większą ilość mieszkańców.

 5. Proponuję zamknąć szkołę podstawową w miejscowości Zarszyn, bo nie ma parkingu i jest blisko drogi.Zrobić dom handlowy a boisko zamienić na parking! Wybudować jedną gminną szkołę a takie warunki lokalizacyjne spełnia teren szkoły w Nowosielcach.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *