ZMIANA NA FOTELU WÓJTA W ZARSZYNIE

W wyniku głosowania w drugiej turze wyborów na wójta gminy Zarszyn zwycięstwo z przewagą 301 głosów odniosła Magdalena Gajewska. Sprawujący funkcję wójta przez dwadzieścia lat Andrzej Betlej otrzymał 1658 głosów, a jego rywalka 1959. Obsadzenie stanowiska szefa Urzędu Gminy  nastąpiło w wyniku pojedynku kandydatów z Zarszyna i Posady Zarszyńskiej. Wynik głosowania do końca pozostawał sporą niewiadomą, a głosy w poszczególnych miejscowościach wskazywały na zróżnicowane poparcie obu kandydatów. Nowemu wójtowi życzymy sukcesów i wytrwałości w sprawowaniu zarządu gminą, a optymizm w działaniu niech wypływa z hasła wyborczego “wystarczy chcieć”.

5 komentarzy

  1. Przysłowie mówi, że dobrymi CHĘCIAMI jest piekło wybrukowane! Najważniejsze to uczciwie podzielić budżet gminny,aby oprócz zarszynka nie zostały tylko okruchy dla reszty wiosek! Wreszcie od czego są radni gminni?

  2. No właśnie od czego są radni? Może, ktoś mi odpowie
    co zrobili nasi radni dla Nowosielec? Wybraliśmy ich bo sprawdzeni, bo oddani naszej miejscowości,bo tacy przystojni,bo dobrzy sąsiedzi!
    Ale kto napisze co dobrego zrobili dla Nowosielec? Bo ja nie wiem.

  3. Wójt zrobił bardzo dużo dla Nowosielec a inne wioski są zaniedbane przez niego,o pozostawił gminę w długach.Myślę że nowa pani wójt będzie działać lepiej jak poprzedni wójt.

  4. Rebeko twoje aramejskie imię świadczy,że zapewne jesteś zarszynianką i uważasz, że wszystko trzeba przenieść tam do twej małej wioski. Pamiętaj Rebeko,że Nowosielce były spalone w 1945 r. przez bandy UPA i dzięki przedsiębiorczości mieszkańców Nowosielec a nie gminy zarszyńskiej, bo wtedy były Gromadzkie Rady Narodowe w czynie społecznym budowano Szkołę Podstawową, Dom Ludowy, most na Pielnicy , Punkt Katechetyczny ,Kółko Rolnicze oraz inne inicjatywy np gazociąg.Wójt zrobił dużo ,ale dla Zarszyna np. wszystkie drogi wyasfaltowane . Żadna to łaska i proszę rozsądnie podejść do tematu w sprawie podziału budżetu gminy na poszczególne wioski z zachowaniem proporcji!

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *