PREZENTACJA KANDYDATÓW PRZY SŁABEJ FREKWENCJI MIESZKAŃCÓW

Wtorkowe spotkanie z kandydatami na radnych w Domu Kultury zgromadziło łącznie około 30 osób. Swój program przedstawiło 6 kandydatów do Rady Gminy, jedna kandydatka do Rady Powiatu oraz startujący do piątej już kadencji obecny wójt Andrzej Betlej. Programy wyborcze kandydatów gminnych skupiały się wokół remontów dróg, utrzymania infrastruktury we wsi i wsparcia dla lokalnych organizacji. Startująca do samorządu powiatowego Urszula Wanielista koncentruje się na sprawach opieki medycznej na tych polach, które są w powiecie zaniedbane lub będą wymagały szczególnego wsparcia w najbliższej przyszłości. Wójt Andrzej Betlej podsumował praktycznie okresy swoich poprzednich kadencji deklarując wolę kontynuacji najbardziej strategicznych zadań, czyli dokończenia budowy infrastruktury komunalnej i wsparcia dla wychowania dzieci od żłobków poprzez przedszkola i szkoły podstawowe. Niestety zabrakło prezentacji kontrkandydatów do fotela wójta. Obie kandydatki startujące w wyborach nie otrzymały zaproszenia na to spotkanie. Zebranie zorganizował sołtys Nowosielec.

3 komentarze

  1. Wojt, który chce kontynuować to co zrobił dotychczas bardzo ciekawe?
    A inni nie potrafią? być napewno tak ale panie , które zdecydowały się również kandydować nie zostały zaproszone i nie mogły przedstawić swoich programów! to bardzo wyraźnie obrazuje,jaka to brudna kampania.
    Mieszkańcy gminy powinni się zastanowić przed oddaniem głosu!
    Pan Premier Morawiecki mówi ,że PiS stawia na młodych, prawników,lekarzy a tymczasem u nas postawił na kogoś kto już w niczym nie pasuje do tego co mówi premier, ale czy musimy tak zagłosować ,jest demokracja więc wybierzmy jak premier proponuje!
    Dajmy szansę młodym czas zmienić sposob zarządzania w gminie gdyz dawno przestało być profesjonalne!

  2. Ja zagłosuję na obecnego wójta. To jest konkretny czlowiek i ma poparcie z PiS. A wiadomo że jak nie wygra kandytat wspierany przez PiS to bedzie problem z inwestycjami na obszarze gminy.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *