WYBORY KOSZTUJĄ

Wybory samorządowe niebawem, więc widać ruch w kwestii obsadzenia list wyborczych, trafienia do odpowiedniego okręgu lub szukania koalicjantów. Tworzone są scenariusze wyborcze mające zapewnić zwycięstwo i mandat społeczny na 5 lat. Kandydaci pragnący spotkać się ze społeczeństwem, czyli swoimi przyszłymi wyborcami muszą niestety sięgnąć po portfel, organizując takowe spotkanie w Domu Kultury. Koszt wynajęcia sali na jedną dobę wynosi 123 zł. Jeżeli spotkanie organizuje Urząd Gminy sala jest za darmo. Tak postanowili kilka lat temu radni, zrównując spotkanie przedwyborcze z imprezą dochodową lub komercyjną. Może radni nowej kadencji wystąpią z inicjatywą uchwałodawczą, ażeby tego typu spotkania kandydaci mogli organizować bez ponoszenia kosztów. Warto przypomnieć, że Domy Ludowe powstawały przy bardzo dużym zaangażowaniu społecznym. Nasz w Nowosielcach otwarty został w 1972 roku.

3 komentarze

  1. Popieram! Dobry pomysł trzeba umożliwić wszystkim dobry start a nie tylko tym , którzy się dorobili na naszej pracy i mogą korzystać ze wspólnych dóbr jak im pasuje!
    Wystarczy uchwała i po problemie obecny wójt ma duże doświadczenie w podpisywaniu uchwał napewno będzie wiedział jak wspomóc kontrkandydatów!

  2. W związku z wizytą pana marszałka Kuchcińskiego w Nowosielcach w celu promowania kandydata PIS na wójta mam takie spostrzeżenia:
    -PIS twierdzi, że do tej pory w samorządach panował układ , nawet chciał uchwalić ustawę o kadencyjności w celu walki ze starym układem. Kandydat na wójta rządzi od 5 kadencji i nie rozumiem o co chodzi PIS-owi , to jest jawne wprowadzanie w błąd mieszkańców
    -spostrzeżenie drugie, czy przeciw niewinnej kobiecie, czystej , nie uwikłanej w układy trzeba wysyłać aż takie działa w osobie Marszałka. To aż marszałek miesza się do naszych lokalnych, samorządowych spraw
    -Nowosielczanie nie bądźcie naiwni, przemyślcie to…..

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *