KTO RZĄDZI NA DROGACH GMINNYCH?

Gmina Zarszyn sprzedała działkę w Nowosielcach nr 807/5 w cenie 868 zł za ar w czwartym przetargu. Chociaż gospodarkę gruntami sprawuje od szeregu lat starostwo, gminy nadal mają swój udział w dzieleniu gruntów i obrotem ziemią. Z podziału widocznego na mapie widać, że ta gospodarka ma różny charakter, a na samowolę budowlaną przymyka się oko. Z informacji krążących między mieszkańcami słychać, że przejazd drogą w kierunku dawnego jazu  bywa utrudniony. Temat poruszany na zebraniach wiejskich jest wyciszany i używając potocznego języka zamiatany jest pod dywan.

6 komentarzy

 1. “Ładny” kawałek naszej ziemi sprzedany za takie pieniądze?
  Od czterech lat usiłowałam doprowadzić do tego, aby gospodarz gminy sprzedając działkę na terenie naszej miejscowości postarał się choćby o rzetelną informację zawartą w ofercie ,aby każdy chętny mógł przystąpić do przetargu i miał pewność co kupuje i za co płaci.
  Myślę, że wówczas cena działki nad brzegiem Pielnicy ,byłaby znacznie wyższa z korzyścią dla wszystkich.O jeszcze wyższa cenę można bylo się pokusić zlecając przeprowadzenie rewitalizacji gruntu przed sprzedażą.
  Ważne dla gminy było to ,aby kupujący nie stracił dojazdu do rzeki a pozostali mieszkańcy już tak ważni nie są.
  Myślę ,że w późniejszym czasie będę miała okazję choćby w tym miejscu przedstawić pisma, zdjęcia i inne dowody mojej walki o naszą wspólną ziemię.Przy okazji mieszkańcy będą mogli się dowiedzieć jak przez ostatnie cztery lata była zarządzana gmina i jak wspierali mnie radni Nowosielec!
  Zaznaczam ,ze nie walczyłam tylko o siebie,robiłam to dla wszystkich mieszkańców naszej miejscowości aby mieli bezpieczny dojazd do pól położonych za rzeką Pielnica ,oraz wszystkich ,którzy chcą bezpiecznie i bezstresowo korzystać z ulic na terenie miejscowości Nowosielce!

 2. Przejazd ta drogą do jazu nie jest utrudniony, jest niemożliwy!
  Droga jest tylko na mapie w rzeczywistości coś jakby odpłynęła z wodami Pielnicy!
  No cóż podobno zamek w Stobnicy do rozebrania będzie, garaż z gminnej drogi w Nowosielcach też zniknie!
  I znów będzie jak dawno temu w N!

 3. Zgodnie z ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. z 2017 r. poz. 1260 ) oraz rozporzadzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 wrzesnia 2003 r. w sprawie szczegolowych warunkow zarzadzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarzadzaniem ( Dz.U. z 2003 r. Nr 177, poz. 1729 ), organem zarzadzajacym ruchem na drogach gminnych jest starosta , a organem sprawujacym nadzor nad zarzadzaniem ruchem – wojewoda , z wyjatkiem drog polozonych w granicach administracyjnych miast na prawach powiatu , gdzie zarzadca ruchu na wszystkich drogach publicznych, z wyjatkiem autostrad i drog ekspresowych, jest prezydent miasta .

 4. Nasz starosta do młyna w Nowosielcach nie jeździł , na “jaz” kąpać się nie chodził, więc nie ma sentymentu do tych miejsc.
  Odpowiedni ludzie dbają o to, aby asfalt na ulicy Rzecznej nie został zniszczony przez mieszkańców , którzy takich luksusów nie mają i nie wiedzą jak się na gminnych drogach zachować!

 5. Droga przy ul Rzecznej szanowana oraz niemożliwy przejazd. Zaś ul Młynarska uczenszczana przez głównie jednego przedsiębiorcę wręcz uporczywie. Pytanie czy taka licha, kamienno-błotnista droga może, az tak byc dewastowana? Ten sam przedsiębiorca o tej drodze nagle zapomina kiedy spadnie śnieg i przejazdu raptem nie ma….dziwne bo co zimę zajmuje sie odśnieżaniem dróg w gminie.

 6. Czy droga może być dewastowana? Pewno ,że może i nie tylko droga.
  Okoliczne działki rzeka i co tylko w okolicy!
  A kto bogatemu zabroni?

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *