STATYSTYKA PARAFIALNA 2012

Wieczorna msza na zakończenie roku kalendarzowego była podziękowaniem za minione 12 miesięcy. Był to rok sporych zmian w naszej parafii. Odszedł na zasłużoną emeryturę wieloletni proboszcz ks. Jan Gancarz. Na to miejsce arcybiskup przemyski powołał dotychczasowego proboszcza z niedalekich Niebieszczan, księdza Henryka Dobosza. Nowy gospodarz przy współpracy z radą sołecką i parafialną oraz wsparciu wielu parafian, dokonali kilku poważnych inwestycji zaledwie w kilka miesięcy. W kościele zainstalowano ogrzewanie nadmuchowe, wymieniono elementy nagłośnienia, doprowadzono wodę do zakrystii i wyremontowano schody zewnętrzne. W minionym roku chrzest przyjęło u nas 9 dzieci. Do I Komunii przystąpiło 10 uczniów naszej parafii. Drugie tyle, czyli 20 młodych osób przyjęło sakrament bierzmowania. Udzielonych zostało w minionym roku 5 ślubów kościelnych. I tę smutniejszą część statystyki zamyka liczba osób, które przeszły do wieczności, a było ich 15. Jak widać przyrost demograficzny mamy ujemny. Patrząc dodatkowo na liczbę małżeństw trudno być optymistą w kwestii liczebności parafii i przyszłej dziatwy szkolnej. Jak raczył zauważyć proboszcz, może otwarcie przedszkola poprawi bilans narodzin nowych mieszkańców Nowosielec. I na zakończenie należy się sprostowanie. W czasie mszy wielokrotnie wspominani byli zamordowani mieszkańcy naszej miejscowości w grudniu 1945 roku. Pamięć o nich w sylwestrowy wieczór trwać będzie nadal.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *